O nás

Počátek činnosti firmy Pavel Kusý-KEM se datuje vystavením živnostenského listu dne 21.03.1994.

Za rozhodující zlom ve směřování firmy lze považovat okamžik přijetí nabídky zastupování australské firmy Western Electric Ausatralia Pty. Ltd na českém, slovenském a polském trhu.

Tato firma byla po dlouhá léta největším odběratelem výrobců elektromotorů MEZu Mohelnice, Frenštát a Drásov. Poté, co byly všechny zmíněné závody prodány německému koncernu SIEMENS, se obchodní podmínky staly pro Australany neúnosnými, a proto se rozhodli pro vlastní výrobu. Volba umístění výrobního závodu padla, ať již z důvodu dostupnosti či nízkých pořizovacích a výrobních nákladů, na Čínu. Dnes již nikdo nepochybuje o prozíravosti tohoto rozhodnutí.

Fotografie provozovny

Při zavádění vlastní řady konstruktéři využili všech pozitivních zkušenosí s českými motory důvěrně známých řad 4AP a F a především se rozhodli zachovat robusní stavbu elektromotorů, umožňující jak jejich mechanické, tak elektrické přeťěžování. Splňování evropských norem IEC je samozřejmostí.

Fotografie provozovny

Stali jsme se historicky první firmou, které se podařilo uvést na český trh elektromotory vyrobené v této části světa. Od této doby přibylo mnoho dalších dovozců čínských výrobců elektromotorů, kteří se snaží zaujmout především „dampingovými“ cenami.

Fotografie provozovny

Sídla firmy KEM si nelze nevšimnout. Vyrostlo před 14 lety na zelené louce a uvítá vás jako první budova před městem Frenštát pod Radhoštěm z hlavního tahu od Ostravy. Během relativně krátké doby působení ryze české firmy v oblasti prodeje elektromotorů již nelze značku KEM považovat za neznámou a musí s ní počítat i konkurenční firmy s věhlasnými jmény a nesrovnatelně delší historií.

Při prodeji je hlavní důraz kladen především na serióznost a osobní přístup. Rovněž rychlost dodávek, která je v dnešní uspěchané době samozřejmostí, je zajištěna největšími skladovými zásobami elektromotorů v ČR, které činí 20 000 ks a to ve výkonovém rozsahu od 0,09 kW – 400 kW.

Zároveň jsme oficiálními zástupci pro ČR a SR výrobce elektromotorů do výbušného prostředí Ex firmy BARTEC.

Bude nám potěšením Vás naší firmou provést.

Pavel Kusý